Серцево-судинна система людини на чолі із найважливішим органом «серцем» забезпечують життєдіяльність організму та всієї його системи. Перевірці серця необхідно приділяти велику увагу, особливо якщо ваш вік 40 та більше чи є наявні проблеми в його роботі.
Для дослідження діяльності серцевих м’язів та їх скорочень використовують метод електрокардіографії. Це важливий та, водночас, найпростіший та найдешевший спосіб, який сприяє аналізу та виявленню порушень в роботі органу, його стану, ритму, кровотоку в міокарді.
Електрокардіограма – це графічний метод діагностики та реєстрації електричної діяльності серця з поверхні тіла. Її може виконати як медичний персонал, так і лікар, але розшифрувати даний запис коливань потенціалів в серці має кардіолог, терапевт, сімейний лікар чи інший спеціаліст, який володіє необхідними знаннями у даній сфері.
Можливості ЕКГ:
- дослідження роботи серця (його ритму, частоти скорочень) та серцево-судинної системи;
- виявлення гіпертрофій, ішемічної хвороби;
- отримання даних щодо локалізації змін міокарда, їх глибину та час появи;
- аналіз процесів в міокарді;
- виявлення коронарної недостатності.
Показання до проведення електрокардіограми
Зауважимо, що проводити дану процедуру важливо кожному хоча б 1 раз на рік, а при появі та наявності перебоїв у роботі серця та його ритму обов’язково із подальшою консультацією. У Сумах отримати рекомендації кардіолога та зробити кардіограму серця радимо в нашій клініці «Еледія». У розпорядженні наших лікарів знання та технологічне, сучасне обладнання, яке з високою точністю фіксує усі зміни в роботі «найважливішого органу» та дозволяє виявити навіть найприхованішу патологію.
ЕКГ дієва у таких випадках:
- профілактичні огляди з метою обстеження стану здоров’я;
- підозра на зміни ритму серця, інфаркт міокарда;
- при погіршенні роботи серця, болях в області грудей;
- аритмія;
- задишка;
- підвищення артеріального тиску;
- слабкість чи порушення координації;
- часті втрати свідомості;
- перед будь-яким оперативним втручанням;
- шуми в серці;
- після інсульту;
- для діагностики пухлинних симптомів;
- захворювання різного роду, що можуть призводити до ускладнень у серцево-судинній системі.
Як підготуватися до електрокардіографії
Процес ЕКГ абсолютно простий та безболісний, безпечний при повторенні навіть за короткі відрізки часу. Усе, що вам потрібно – нерухомо лежати до 5 хвилин, поки апарат зафіксує діяльність серця на паперовій стрічці. Лікаря, який її проводить, потрібно проінформувати про лікарські засоби, які ви приймаєте та як вони можуть впливати на роботу вашого серця.
У стані спокою ви лягаєте на кушетку: на руки, ноги та груди будуть під’єднані спеціальні електроди під виглядом присосок чи затискачів – вмикається кардіограф, який і зніматиме електричні імпульси серця. Цей скринінг дозволяє виявити патології, зміни у роботі цілої системи. Зробити аналіз показників електрокардіограми можна відразу ж після її проведення.
Не відкладайте своє здоров’я на потім – потурбуйтеся про нього вже сьогодні. Як? Запишіться на проведення ЕКГ до медичного центру «Еледія», щоб проконтролювати стан свого серця.