Холтер моніторинг — сучасний метод неінвазивної діагностики, який полягає в тривалій реєстрації ЕКГ в умовах щоденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманого запису. Дозволяє виявити порушення ритму, навіть якщо вони рідкісні, коли проведення звичайної електрокардіограми чи вимірювання тиску недостатньо. Застосовується для діагностики ішемічної хвороби серця, порушень ритму, а також для оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань.
12-канальний моніторинг дозволяє не тільки аналізувати роботу серця щодо ритму, а й достовірно виявляють можливу ішемію в різних відділах серця у будь-який момент життя (при навантаженнях, стресі, після прийому ліків і т.і.). BTL-08 Holter — це передовий реєстратор для моніторування та запису електрокардіограми. В першу чергу він призначений для пацієнтів, що мають симптоми, пов’язані з серцевою аритмією, такі як прискорене серцебиття, запаморочення або тимчасова втрата свідомості. Показання до застосування даного приладу також включають проведення аналізу ефективності антиаритмічної терапії, моніторинг або виявлення ішемії серцевого м’яза, перевірка ефективності операції з імплантації кардіостимулятора та інші.
Переваги проведення холтерівського моніторування в клініці «Еледія» в Сумах
- Дане дослідження дозволяє обстежити серце та виявити будь-які серцево-судинні захворювання і простежити їх динаміку. Для додаткової оцінки можна провести холтерівське моніторування АТ у нашому центрі.
- У нашій клініці використовується 12-канальний моніторинг, який дозволяє отримати максимально докладні й вичерпні відомості щодо роботи серця.
- Для проведення дослідження не потрібна спеціальна підготовка.
- Всі дані зберігаються в пристрої протягом тривалого часу.
- Висока точність даного методу дозволяє відразу спростувати чи підтвердити наявні проблеми.
- При носінні спеціальних датчиків можна вести звичний спосіб життя.
- За результатами дослідження ви зможете отримати консультацію досвідченого кардіолога із докладним роз’ясненням усіх показників та призначенням адекватного лікування.
- Для заощадження вашого часу процедуру можна провести у зручні години без очікування.
Показання для проведення холтер моніторингу:
- постійні або тимчасові болі в серці, які з’являються раптово чи під час фізичних навантажень;
- при частих чи тривалих змінах серцебиття у стані відпочинку та під час сну;
- при підвищеннях тиску у стані спокою;
- для попередження інфаркту міокарда чи ішемічної хвороби серця;
- відчуття тяжкості та болю у грудях;
- часті непритомності, запаморочення, задишка;
- захворювання ендокринної системи;
- цукровий діабет;
- недавній інфаркт міокарда.
Як здійснюється процес холтер моніторингу?
Спеціальні датчики кардіореєстратора прикріплюються на груди пацієнта, а прилад, що фіксує його, закріплюється на поясі. Пацієнт ходить із цим приладом протягом доби. Вся процедура автоматизована. Під час її проведення пацієнту потрібно вести записи в щоденнику. Вони включають в себе дані роду занять під час неспання й відпочинку. Пацієнт описує своє самопочуття під час тих чи інших справ.
Результати вимірювання фіксуються на реєстраторі через електродроти по електродах. По завершенню доби дослідження всі показники передаються лікарю. Він переносить дані з датчиків на комп’ютер, а цифрова система їх аналізує й робить добову електрокардіограму. На основі отриманої інформації проводиться висновок, а далі призначається лікування.
Що не можна робити при носінні холтера: правила використання
- Даний прилад встановлюється на чисте тіло, щоб усі елементи тісно прилягали. Ділянки, на які встановлюють електроди, мають бути без волосистості.
- Не дозволено мочити електроди чи приймати душ, самостійно їх знімати.
- Відкладіть проведення рентгенологічного дослідження, МРТ чи процедур, де використовуються магнітне обладнання.
- Зведіть на мінімум чи відмовтеся від користування комп’ютером, гаджетами. Також не рекомендуємо користуватися мікрохвильовкою.
- Спіть на боку чи на спині, не перевертайтеся на живіт, щоб не запобігти зрушенню фіксаторів з потрібного місця.
Холтер та вагітність
Існує думка, що під час такого важливого стану для кожної сім’ї варто уникати подібного роду обстежень. Ми спростуємо її, адже при вагітності виникає надмірне навантаження на серце та серцево-судинну систему матері.
В цей період варто приділити особливу увагу додатковим обстеженням. Ми рекомендуємо тим жінкам, які до цього мали проблеми у роботі серцево-судинної системи скористатися методом холтерівського моніторування для спостереження за станом та роботою такого важливого органу під час виношування дитини. Дана діагностика цілком безпечна і не несе ніякої шкоди матері та дитині. Важливо чітко дотримуватися усіх установ лікаря та докладно занотовувати показники та власні відчуття.
Бережіть своє здоров’я та робіть холтерівське моніторування як тільки відчуєте будь-які симптоми захворювань серцево-судинної системи. У медичному центрі «Еледія» новітня апаратура й лікарі найвищої кваліфікації. Зателефонуйте до нашого кол-центру і ми неодмінно допоможемо Вашому серцю!