Прокидаючись вранці, ми поспішаємо на роботу, випиваємо кілька чашок кави, не рахуючи їх, думаємо про майбутні плани та цілі, піклуємося про дітей та ближніх, але не звертаємо уваги на стан свого здоров’я, особливо, якщо він подає тривожні симптоми – з’являється задишка при мінімальних навантаженнях, зміни в роботі ритму, набряки, перепади тиску. Ми так впевнені, що серце витримає наш ритм, особливо, якщо вік досить молодий. Якщо ви бажаєте зберегти своє яскраве та насичене життя на довгі роки, не зважаючи на те, чи вам 25 років, чи 50 – візьміть за звичку хоча б раз на рік відвідувати відповідного фахівця. Ваше серце подякує вам за це!
З якими симптомами потрібно звертатися до кардіолога?
Кардіолог – це фахівець, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою серцево-судинних захворювань. Візит до нього часто відкладають, адже багато хто вважає, що явний симптом, з яким слід звернутися до лікаря – біль в серці. Але, насправді, цей орган часто не болить, тому знайти порушення в його роботі може лише спеціаліст! Як показує практика, більшість хвороб протікають безсимптомно і несвоєчасне їх виявлення та лікування дає ряд серйозних ускладнень – інфаркт чи інсульт, тому так важливо займатися діагностикою та на ранніх етапах виявити проблему.
Консультація кардіолога буде корисна в тому випадку, якщо ви почали відчувати ряд симптомів:
- підвищений чи понижений артеріальний тиск;
- прискорений чи уповільнений пульс;
- непритомність;
- запаморочення;
- нестача повітря;
- біль за грудною кліткою або в грудній клітці;
- наявний високий рівень холестерину.
Це лише невелика частина симптомів, які не можна ігнорувати. Нерідко до даного спеціаліста може направити терапевт, невропатолог, судинний хірург, тому пропонуємо не нехтувати їх вказівками та не відкладати візит на потім.
Кардіолог клініки «Еледія» в місті Суми завдяки необхідним знанням, постійному підвищенні кваліфікації та набутому досвіду європейського рівня займається успішним лікуванням вроджених та набутих хвороб серця, зокрема інфаркту міокарда, інсульту, ішемічної хвороби серця, гіпертонії, тахікардії, аритмії і т.д. Сучасне технологічне обладнання у тандемі із високим професіоналізмом доктора гарантує вам відповідну діагностику на найвищому рівні для визначення стану вашого здоров’я і наявних проблем та супровід подальшої реабілітації.
Які обстеження потрібно зробити перед прийомом до лікаря?
У випадку виникнення скарг на своє самопочуття найкраще, для початку, піти на консультацію до кардіолога. Так ви зможете заощадити значну суму грошей, яку могли б витратити на непотрібні обстеження. Наприклад, ви можете зробити УЗД серця, але у вашому випадку може бути досить зробити кардіограму, тому вартість прийому до кардіолога буде значно меншою. Список необхідних обстежень призначить вам спеціаліст безпосередньо після візиту. Зазвичай потрібно зробити загальний аналіз крові, здати кров на гормони та холестерин. Можливо, знадобиться ще відвідати суміжних фахівців.
Не забувайте про здоров’я вашого серця! Своєчасне звернення до лікаря і виконання усіх його вказівок допоможе вам зберегти гарне самопочуття та довголіття!