м. Суми, вул. Данила Галицького, 39
Час роботи
Пн - Пт: 8:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 15:00

Кандидоз чи молочниця. Причини, симптоми та лікування

Кандидоз або молочниця – це захворювання, яке виникає внаслідок дії умовно-патогенних грибів Candida. Дані дріжджові гриби знаходяться на поверхнях слизових усіх без виключення людей та проявляють активність внаслідок дисбалансу мікрофлори піхви. За сприятливих обставин для розмноження мікроорганізмів (зниження імунітети, різного роду інфекції, запалення) відбувається збільшення їх кількості, неприємні відчуття та виділення зі статевих органів.

Молочниця може проявлятися як у жінок, так і чоловіків, але перших частіше. Визначити вид патології та призначити план лікування може тільки спеціаліст при наявності даних обстеження. Професійні гінеколог, дитячий гінеколог та уролог приватного медичного центру «Еледія» у місті Суми проведуть огляд пацієнта, ознайомляться із симптомами та обов’язково візьмуть аналізи на визначення характеру збудників, від результатів якого залежатиме лікування.

Як виглядає молочниця та причини її виникнення

Розрізняють три види кандидозу:

 • Носійство. Аналізи показують наявність патогенних грибів, якими жінка може інфікувати свого партнера, але сильний імунітет перешкоджає їх розмноженню. Симптоми можуть при цьому не виникати.
 • Гостра форма. Супроводжується характерними ознаками хвороби, які піддаються лікуванню.
 • Хронічна форма. При перетіканні гострої форми та неправильному лікуванні чи ігноруванні симптомів, при повторному інфікуванні гостра форма переходить в хронічну. Ознаки хвороби можуть турбувати кілька місяців із незначною ремісією.

Симптоми вагінального кандидозу

У жінок він проявляється у вигляді рясних, скупих, білих чи прозорих виділень із характерними грудочками. Окрім цього у хворого спостерігаються:

 • свербіж в області піхви та неприємні відчуття, які відчутно посилюються після сечовипускання чи статевого акту;
 • набряк слизових на статевих органах.

Відрізнити кандидоз від іншої інфекції може тільки професійний лікар за наявністю потрібних аналізів. Не потрібно на основі інформації з інтернету самостійно ставити собі діагноз та призначати лікування – довіртеся кваліфікованому спеціалісту. У разі несвоєчасної діагностики та терапії існує ризик перетікання в хронічну форму, яка заважатиме повноцінному життю.

Причини молочниці

Дана хвороба проявляється при зниженому імунітеті. Дріжджові гриби Candida знаходяться у кожної людини на шкірі, слизових тканинах. При зниженні захисних функцій організму вони починають активно розмножуватися та приносити своєму власнику неприємні відчуття, виділення та дискомфорт. На противагу організм людини із високим імунітетом здатен «подавити» умовно-патогенні гриби та перешкодити їх розмноженню.

На підвищення кількості грибів Candida впливають:

 • стрес;
 • протікання різного роду захворювань (цукровий діабет, дисбактеріоз);
 • інфекційні запалення;
 • вагітність;
 • вживання медичних препаратів, особливо антибіотиків;
 • незбалансоване харчування зі значним вмістом цукру та вуглеводів;
 • протікання хронічних форм хвороб;
 • неякісна гігієна, постійне використання синтетичних прокладок.

Як лікувати молочницю?

Для діагностування хвороби та визначення потрібної терапії жінці потрібно звернутися на консультацію до гінеколога. Після огляду та проведення аналізів, взяття мазків, які допоможуть визначити характер патогенних мікроорганізмів та їх вид, визначається комплекс медичних препаратів із ефективною дією саме на наявний збудник захворювання.

Методика лікування полягає у проходженні трьох етапів:

 • Знищення збудника захворювання.
 • Терапія супутніх проблем, які могли викликати даний стан.
 • Заселення мікрофлори піхви «правильними» мікроорганізмами.

При гострій формі ефективний результат можна отримати до 7 днів терапії, а при більш тяжкому перебігу із частими рецидивами термін збільшується.


4.2/5 - Голосов: 5
З'явилися питання?
Залиште свій номер телефону, і ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!
Замовити дзвінокЗамовити дзвінок