Атопічний дерматит – це складне хронічне захворювання, яке вимагає постійного контролю, лікування та догляду. Поширюється воно серед дітей, рідше – дорослих. Очевидною причиною розвитку атопічного дерматиту є генетичний фактор. Якщо обоє батьків мали або мають ознаки захворювання, то з імовірність у 80% вони будуть і у дитини.
Чому виникає АД та як його розпізнати?
Головний білок (філагрин) виконує захисну функцію епітелію та відповідає за правильний поділ клітин, тобто допомагає клітинам зовнішнього шару знаходитися у близькому контакті один з одним, як цеглинки в будинку, які прилягають одна до одної. Дана хвороба проявляється, якщо цього білка дуже мало. Тому шкіра не справляється із захисною функцією, а хвороботворні віруси та бактерії можуть легко проникати в її шари.
Недостатня кількість філагрину провокує швидку втрату вологи епідермісу, недостатнє її зволоження, що проявляється у надмірній сухості шкіри.
Вчені довели, що гігієна, інфекційні захворювання, неправильне харчування, стреси не є причиною появи даної недуги, але можуть провокувати її загострення. Важливо визначити тригери, які негативно впливають на стан шкіри та займатися профілактикою.
Симптоми атопічного дерматиту
- значна сухість шкіри;
- дискомфортні відчуття та свербіж, який може посилюватися;
- розповсюдження на тілі шкірних висипів із характерним лущенням, кірочками, інколи відзначається набряклість.
Діагностика та лікування АД
Зауважимо, що атопічний дерматит у дорослих та дітей – це захворювання із проявами рецидиву. Після проведення успішного лікування спостерігається період ремісії. Під дією різноманітних ситуацій цей період перетікає у рецидивну стадію і потрібно знову займатися запобіганням симптомів та проявів.
Якщо ви або ваші близькі, діти страждаєте на дане захворювання, потрібно звернутися до спеціаліста, який визначить його характер та продиктує чіткий план дій. Дерматологи клініки «Еледія» в Сумах володіють спектром знань та досвіду для ефективного подолання проблеми та приймають пацієнтів будь-якого віку. На прийомі лікар проведе огляд, при необхідності запропонує додаткові дослідження та призначить відповідні медикаменти.
Шлях лікування відбувається методом комплексної терапії для позбавлення від симптомів свербіння та профілактики загострень. Шкіру необхідно зволожувати так часто, як вона того потребує, заспокоїти, пом’якшити для підсилення захисної функції. Дерматолог вам порадить антигістамінні засоби, креми, мазі чи бальзами для догляду.
Не варто ставитися до перебігу АД легковажно, важливо слідкувати за самопочуттям, займатися профілактикою та лікуванням.
Рекомендації для хворих
- Слідкуйте за особистою гігієною, не використовуйте запашні мила та шампуні, креми, які мають виражений запах, містять спирт та агресивні продукти. Віддайте перевагу натуральним компонентам, які дбають про шкіру.
- Відповідально ставтеся до харчування. У 40% пацієнтів основним фактором загострення проблеми є харчовий алерген.
- Подбайте про вологість повітря у приміщенні до 60% та оптимальну температуру близько 23 градусів. Робіть регулярне вологе прибирання.
- Уникайте факторів, які негативно впливають на бар’єрну функцію вашої шкіри/
- Своєчасно звертайтеся до лікаря при виявленні проблеми.