м. Суми, вул. Данила Галицького, 39
Час роботи
Пн - Пт: 8:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 15:00

Лікування варикозу вен на ногах

Ноги дуже втомлюються після робочого дня, набрякають, з’являється тяжкість, ніби до них приєднали важкі гирі, турбують судоми. Ці та інші тривожні дзвіночки не варто ігнорувати, адже вони свідчать про наявність варикозу на ногах. Як жінки, так і чоловіки страждають на це захворювання, не звертають на нього увагу і усе «списують» на нелегкий день. Якщо ж після відпочинку картина не змінюється – необхідно звернутися до флеболога (судинного хірурга) на обстеження, адже дана недуга недооцінена і може сприяти появі серйозних наслідків.

Причини та ознаки варикозного розширення вен

Варикозна хвороба – це вздуття вен на ногах, спровоковане послабленням венозних клапанів та порушенням циркуляції крові. Такі вени можуть набувати фіолетового та синього кольору, набрякати, перекручуватися і, навіть, виступати над поверхнею шкіри.

У нормальному стані кров тече по венам угору, а спеціальні клапани перешкоджають тому, щоб вона під силою тяжіння застоювалася внизу: при кровотоці до ніг її пускають і закриваються, щоб кров не застоювалася. Якщо клапан не виконує вірно свою функцію, частині крові все ж вдається залишитися внизу, вона накопичується і починає тиснути на венозні стінки і з часом призводить до розширення судин. Це не просто не естетична картинка, яка призводить до хвилювання та комплексів, це і серйозне захворювання, на яке варто звернути увагу.

Симптоми варикозу

 • фіолетові та сині, вздуті вени;
 • скручені судини;
 • болі та тяжкість в ногах, які не проходять після відпочинку;
 • чешеться шкіра в області хворих судин;
 • печіння в ногах, набряки та часті судоми;
 • значне відчуття болю після довгого нерухомого стану;
 • змінений колір шкіри навколо проблемної ділянки судин;
 • наявність судин-павутинок на шкірі.

Зауважимо, що дані ознаки непостійні і можуть проявлятися в більшій чи меншій мірі час від часу. Зазвичай у літній період люди відчувають їх більш гостро, в той час як взимку – менше. Важливо, не прогавити момент, коли допомога вам дійсно необхідна, адже за відсутності лікування симптоми лише прогресуватимуть, ставатимуть ще сильнішими і суттєво можуть погіршити ваш стан життя.

При постійній закупорці вен змінюється колір шкіри, вона не отримує достатнього живлення, що призводить до появи целюліту, трофічним виразкам та тромбофлебіту. Найбільш небезпечним для людини є розвиток тромбоемболії, при якій наявні кров’яні згустки перекривають судини. Тромби можуть або прилипнути до стінок, або, навіть, відірватися та спричинити проблеми у циркуляції крові.

На появу варикозу впливають:

 • зайва вага та ожиріння;
 • довготривалі навантаження на ноги;
 • малорухомий спосіб життя;
 • генетика;
 • травмування судин;
 • вагітність;
 • незбалансоване харчування.

Лікування варикозного розширення вен в «Еледії»

Дана хвороба не виникає відразу із наявністю безлічі видимих симптомів – вона розвивається поступово, на початковій стадії навіть без очевидних ознак. Якщо у вас з’явилася підозра на недугу чи ваші ноги «кажуть» усе самі за себе – не варто чекати, потрібно терміново звертатися до лікаря. Він у свою чергу має зібрати необхідний анамнез, провести детальний огляд та пальпацію.

Для того, щоб детально зафіксувати стан ваших вен і зрозуміти, чому вони вас турбують, поставити вірний діагноз та назначити дієве лікування, вам буде призначено додаткові обстеження:

 • УЗД. Дана процедура сприяє визначенню стану вен та проблем у кровотоці, виявленню тромбів;
 • флебографія (рентген судин). Застосовують для огляду зовнішнього вигляду вен та клапанів.

Після візиту та обстеження судинний лікар обере для вас необхідні процедури та подальший план дій. Зауважимо, що перші стадії захворювання піддаються консервативному лікуванню і не потребують хірургічного втручання, тому важливо вчасно діагностувати симптоми.

Флеболог клініки «Еледія» володіє високими знаннями та досвідом, яке допомагає йому ощасливити здоровими ніжками сотні своїх пацієнтів. Сучасне обладнання європейського рівня, яке у вільному доступі наших лікарів, допоможе у вірній діагностиці та визначенні характеру лікувальних маніпуляцій. Наше бажання і завдання – це здорові Ви! Запишіться на консультацію вже сьогодні і отримайте омріяний результат!


5/5 - Голосов: 1
З'явилися питання?
Залиште свій номер телефону, і ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!
Замовити дзвінокЗамовити дзвінок