м. Суми, вул. Данила Галицького, 39
Час роботи
Пн - Пт: 8:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 15:00

Нерегулярні місячні. Порушення менструального циклу

Згідно загальних даних кожна жінка хоча б раз у житті стикалася із проблемою порушення менструального циклу. Даний стан лякає, адже невідомо, які чинники йому сприяють. Причини можуть бути різними, які свідчать про збій в організмі від банальної перевтоми до більш серйозних патологій.

В такій ситуації варто відвідати гінеколога чи підліткового гінеколога приватного медичного центру «Еледія» у місті Суми, який вивчить ваші скарги, ознайомиться із додатковою інформацією про ваше самопочуття, спосіб життя, недавно перенесені хвороби, проведе огляд та за потреби призначить додаткові обстеження, такі як УЗД та мазки. При отриманні аналізів призначається комплексна терапія, спрямована на лікування та усунення першоджерела захворювання.

Менструальний цикл: норма та патологія

Тривалість менструації рахують від першого дня їх настання до наступного дня «приливу». В середньому цей період складає 24-35 днів, але не більше 38. Затримка місячних в 2-3 дні вважається нормою та не потребує діагностики.

Нерегулярність циклу вважають в таких випадках:

  • «червоні» дні застають зненацька та в різний час і жінка не може визначити початок наступних місячних;
  • різна тривалість менструації: в один місяць – це 5 днів, в інший – 8;
  • нерівномірний ступінь рясності (скупі, нормальні чи занадто рясні).

Якщо більше, ніж кілька місяців жінка стикається із подібними симптомами, чи, наприклад, в’яжучими виділеннями між днями спокою, варто приділити увагу даному стану та обов’язково відвідати спеціаліста.

Причини нерегулярної менструації

Даний стан може турбувати внаслідок таких проблем:

  • Ендометрит. Із-за запалення слизової оболонки матки можуть виникати скупі виділення коричневого кольору, турбувати тупий біль внизу живота.
  • Ендометріоз. Розростання клітин за межами матки провокують темні виділення перед місячними та більш тривалий період менструації.
  • Міома матки. Це новоутворення у матці доброякісного характеру. Як наслідок – збільшення терміну «цих» днів та кількості виділення.
  • Запалення яєчників. Турбує невеликими кровотечами, які не мають відношення до циклу, значними болями внизу живота та в області попереку, можливе збільшення температури на кілька градусів.
  • Гормональні порушення. Внаслідок гормонального збою у жінок виникають проблеми із менструальним циклом та провокуються проблеми репродуктивної системи.
  • Стрес та надмірні фізичні навантаження. Дані фактори можуть впливати на загальний стан організму. Активне вироблення кортизолу та стресових гормонів провокує порушення балансу жіночих гормонів та сприяє нерегулярному циклу.

Є категорія жінок, які можуть мати неприємні симптоми, які не несуть шкоди здоров’ю та мають природній характер:

  • Налагодження менструації у підлітків може займати 1-2 роки після дати перших місячних.
  • Після пологів, якщо жінка годує грудьми, цикл відновлюється через 3-6 та більше місяців від дати народження дитини; якщо не годує – до 3-6 місяців.
  • Після 40 років настає період клімаксу, зниження вироблення статевих гормонів, і, як наслідок, проблеми із протіканням місячних за календарем.

Діагностика та лікування порушень менструального циклу

Для встановлення вірного діагнозу обов’язкова консультація гінеколога, який ознайомиться зі скаргами пацієнтки, проведе огляд. Додатково можливе проведення УЗД, мазків із піхви, аналізів на виявлення рівня гормонів, анемії, проблем із щитовидною залозою та ін.

По отриманню даних обстеження можливе призначення комплексної терапії, які спрямовуватимуться на усунення першоджерела хвороби:

  • при гормональних порушеннях призначаються гормональні препарати, введення спеціальних систем із синтетичним прогестероном;
  • у випадку гіперплазії ендометрія проводять видалення пошкоджених тканин слизової матки;
  • при підтвердженні синдрому полікістозних яєчників рекомендують приймання гормональних препаратів, а у випадку їх неефективності – оперативне втручання;
  • при проблемах із психічним розладом для ефективного лікування потрібна консультація психотерапевта, у тандемі із яким обиратиметься дієвий план вирішення проблеми.

Важливо не займатися самолікуванням та вчасно відвідувати лікаря, який зможе визначити характер вашого стану, причину та запропонує дієвий план медичних заходів. Приватний медичний центр «Еледія» на варті вашого здоров’я!


0/5 - Голосов: 0
З'явилися питання?
Залиште свій номер телефону, і ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!
Замовити дзвінокЗамовити дзвінок