м. Суми, вул. Данила Галицького, 39
Час роботи
Пн - Пт: 8:00 - 19:00
Сб: 9:00 - 15:00

Тонзиліт: симптоми і лікування хронічного тонзиліту

Лор-хвороби є досить розповсюдженими серед дорослих і, особливо, серед дітей. Однією із них є хронічний тонзиліт, який потрібно розмежовувати із симптомами ангіни.

Тонзиліт – це інфекційна недуга, яка провокує запалення в мигдаликах, найчастіше піднебінних, та має вірусну або бактерицидну природу. «Підхопити» її можна як повітряно-крапельним шляхом, так і із-за ослаблення імунітету внаслідок переохолодження, стресів, перенесення ангіни, герпесу, навіть зубного карієсу при потраплянні мікрофлори пошкодженого зуба.

Сучасна діагностика пропонує різні шляхи вирішення даної проблеми. Зверніться до ЛОРа клініки «Еледія», яка знаходиться в центрі міста Суми та отримайте кваліфіковану консультацію та план лікування для цілковитого виздоровлення. Для найменших пацієнтів у нас здійснюється прийом дитячого отоларинголога.

Симптоми тонзиліту

Головною особливістю протікання гострої форми на початкових етапах є підвищення температури до високих показників, озноб, досить сильний кашель, пересихання слизової, сильний біль, особливо при ковтанні. Діти страждають на біль у животі, можливу рвоту, збільшення лімфатичних вузликів. Коли дана форма переходить в стадію хронічного запалення, симптоматика може змінюватися.

Ознаки, які вказують на хронічний тонзиліт:

  • Можливе невелике збільшення температури у вечірній час.
  • Слабкість.
  • Пробки в мигдалинах, неприємні відчуття.
  • Біль у горлі, особливо при ковтанні.
  • Неприємний смак та запах з рота.
  • Збільшення лімфовузлів.

Не завжди людина помічає в себе явні симптоми, які впливають на її самопочуття. Інколи окрім пробок у лакунах не відзначається ніякої симптоматики. Навіть, якщо ви себе добре почуваєте і, здавалося б, ніщо не заважає вам повноцінно жити, ігнорувати дану проблему не варто. Існує ризик тяжких ускладнень, таких як серцева недостатність, недуги нирок, печінки, суглобів. Мільйони хвороботворних мікробів разом з гноєм постійно потрапляють всередину організму та отруюють внутрішні органи, що може проявлятися також на шкірі.

Діагностика та лікування хронічного тонзиліту

Перш за все потрібно звернутися до кваліфікованого спеціаліста, який визначить характер захворювання, його стадію, вид та проаналізує усю симптоматику, яку точно потрібно відтворити. Зібравши увесь анамнез та, за потреби, направивши на додаткові дослідження, лікар визначить дієву методику.

Для вирішення проблеми застосовують:

  • Консервативну медицину.
  • Місцеві препарати.
  • Хірургічні втручання.

Вам може бути запропоновано промивання мигдалин в стінах клініки з послідуючим промивання антисептичними  засобами в домашніх умовах, змазування спеціальними мазями, розчинами. Дієвим методом є кріотерапія мигдалин, матеріалом впливу якої є рідкий азот при низькій температурі та позбавлення від патологічних тканин.

Якщо запропоновані варіанти не допомагають, приходять до радикального видалення мигдаликів. Її застосовують лише в крайньому разі, оцінивши усі ризики та плюси.

Не займайтеся самолікуванням та затягуванням хвороби до хронічної форми – вчасно звертайтеся до медичних фахівців. Для запису на прийом до лікаря-отоларинголога клініки «Еледія» зателефонуйте менеджерам кол-центру чи зверніться на ресепшен.


0/5 - Голосов: 0
З'явилися питання?
Залиште свій номер телефону, і ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!
Замовити дзвінокЗамовити дзвінок