УЗД серця або ехокардіографія – це найбільш точне та достовірне дослідження, яке оцінює нормальну роботу серцевих м’язів, враховуючи такі показники, як стан перикарду, дієвість серцевих клапанів, розміри серця, функціонування м’язів шлуночків, особливості кров’яного тиску та інші. Дана процедура досить складна, адже серце – це рухомий орган, який функціонує увесь час та перекачує кров, тому важливо уважно оцінити його діяльність та цілої системи.
Часто це поняття плутають з електрокардіограмою, яка фіксує електричні поля та скорочення органу. Навіть якщо ЕКГ в нормі, робити УЗД потрібно, адже даний метод дозволяє виявити:
- Ознаки інсульту та інфаркту на будь-якій стадії.
- Прихований дисбаланс роботи органів.
- Вади серця.
- Зміни у процесі перекачування крові.
- Запальні вогнища.
- Аномалії серцевих м’язів.
- Функціональність камер органу.
- Зміни у судинах.
- Тромби, пухлини та інше.
УЗД серця показує структурні зміни, які можуть впливати на загальний стан організму, самопочуття та ваше здоров’я. У Сумах пройти дане дослідження на сучасному обладнанні та під керівництвом досвідченого кардіолога можна в медичному центрі «Еледія». Усе, що вам необхідно – це розслабитися, поки сканер впродовж 15-20 хвилин збирає необхідні дані із встановлених датчиків та передає їх на екран монітора.
Чи можу я без направлення зробити УЗД серця у Сумах?
Так! В цілях профілактики та контролю за станом органу варто здійснювати моніторинг принаймні один раз у рік, якщо попередня процедура змін не виявила. Якщо потрібен контроль за функціонуванням системи, варто звертатися до процедури раз на три місяця. Все ж ми рекомендуємо спершу звернутися до кардіолога для детального вивчення вашої історії та збору анамнезу.
Кому потрібна ехокардіографія серця?
Як ми говорили вище, для дослідження роботи в профілактичних цілях кожна людина хоча б раз на рік має проходити обстеження. За даними ВОЗ, більшість хвороб, таких як інсульт, інфаркт, атеросклероз можна виявити та вилікувати на ранній стадії, але без необхідних візитів до лікаря та відсутності контролю хвороба може бути непомітною та не сигналізувати пацієнтові про уже наявні збої.
Зазвичай кардіолог дає направлення на процедуру, але ви якщо вас турбують такі симптоми, рекомендуємо не зволікати та пройти обстеження:
- Часті болі в районі серця, особливо при здійсненні фізичних навантажень.
- Сильне серцебиття.
- Порушення серцевого ритму.
- Високий АТ.
- Запаморочення та втрати свідомості.
- Задишка.
- Постійна слабкість.
Зазначимо, що дані показники можуть бути причиною й інших захворювань, тому потрібно вчасно звертатися до спеціалціста та дбати про своє здоров’я. Дана процедура безпечна, її можна робити як дітям, так і людям похилого віку. Перед її початком не рекомендуємо вживати їжу протягом трьох годин та взяти з собою результати попередніх обстежень, якщо такі є. Таким чином кардіолог оцінить динаміку.
Будьте здорові та не відкладайте на завтра своє здоров’я, бо це – найцінніше, що є у кожного! Записуйтеся на прийом до лікаря по телефону та у менеджерів на ресепшені.